byvaton.ru

Patronii americani staffordshire pit bull terrier

Pui de câine american Staffordshire Terrier
Câini americane Staffordshire Terrier Sursă

Odată cu reapariția de popularitate pentru Pit-Bull Dog Breed datorita TV, cum Pit Bulls și parolees și Pit Boss, oamenii sunt dintr-o dată inghesuie pentru a afla mai multe despre aceste rase de câini. Una dintre rase, American Staffordshire Terrier, este considerată ca făcând parte din familia de câini "pit-taur".

Catelusii de aici, în acest articol, sunt albastru-nas de american Staffordshire Puppies, de asemenea, cunoscut sub numele de Pitbulls. Când am făcut aceste fotografii cu cățeluși aveau 6 săptămâni (februarie 2013) și vor fi în curând pregătiți să meargă la casele lor noi. Acesta este ultimul gunoi de pui pe care le va avea de la părinți (Roxie și Stunna) și intenționăm pe obtinerea altor câini noastre fixe și să se concentreze mai mult pe salvarea acestor câini frumoase. Deși minunat de a avea pui, ne dăm seama prin aceste arată că există multe dintre aceasta rasa de caine deja nevoie de case bune, ca unii oameni să le abandoneze și / sau să le folosească pentru motive greșite (cum ar fi utilizarea lor pentru a fi câini de luptă) .

Kirby din Indiana a fost unul dintre cei mai vechi campioni AKC american Staffordshire Terriers. Kirby din Indiana este un exemplu de campion Amstaff. Data 1940.
Kirby din Indiana a fost unul dintre cei mai vechi campioni AKC american Staffordshire Terriers. Kirby din Indiana este un exemplu de campion Amstaff. Data 1940. | Sursă

Istoria americanului Staffordshire Terrier, cunoscută și ca "Pitbulls"

Staffordshire Terriers au fost inițial crescuți în secolul al XIX-lea în regiunea engleză a Staffordshire. Sunt o cruce între terrier și buldog. Acestea au fost numite diverse nume, cum ar fi Dog Bull-Terrier, sau Half and Half, până când au preluat numele de Anglia Staffordshire Bull Terrier.

La sfarsitul anilor 1800, odata cu intrarea in America a raselor, oamenii au inceput sa-i numeasca "Pit-dogs", adoptand mai tarziu numele americanului Staffordshire Terrier. În 1936, Amstaffs au fost recunoscute și acceptate în Clubul American de Kennel (AKC) ca rasă înregistrată.

Dintre cele trei tipuri de Pit Bull Terrierul cunoscut sub numele de American Pit Bull Terrier (APBT), Staffordshire Terrier american (Amstaff), iar Bull Terrier Staffordshire (SBT), The Amstaff a devenit singura rasa recunoscuta AKC recunoscute.

Faceți clic pe miniatură pentru a vedea dimensiunea completă
Terrierii americani Staffordshire aka Pit Bull puppies
Terrierii americani Staffordshire aka Pit Bull puppies Sursă
Terrierii americani Staffordshire aka Pit Bull puppies
Terrierii americani Staffordshire aka Pit Bull puppies Sursă
Terrierii americani Staffordshire aka Pit Bull puppies
Terrierii americani Staffordshire aka Pit Bull puppies Sursă
Terrierii americani Staffordshire aka Pit Bull puppies
Terrierii americani Staffordshire aka Pit Bull puppies Sursă
Terrierii americani Staffordshire aka Pit Bull puppies
Terrierii americani Staffordshire aka Pit Bull puppies Sursă

Trăsăturile terrierului american StaffordshireDeși pitbulls au câștigat o reputație nefastă în ultimii ani, Amstaff are de fapt multe trăsături temperamentale. Un test de temperament recent realizat de American Temperament Test Society a arătat că americanii Staffordshire Terrier au obținut un punctaj consistent peste medie pentru toate rasele de câini care au fost testate.

Aceste teste au măsurat diverse lucruri despre rasa Amstaff și au marcat peste medie toate aceste trăsături:

 • non-agresivitate
 • prietenie
 • stabilitate
 • Protecția unui câine față de proprietar
Faceți clic pe miniatură pentru a vedea dimensiunea completă
Roxie și Stunna, Terrierii americani Staffordshire aka Pit Bull Dogs (Blue-nas)
Roxie și Stunna, Terrier american Staffordshire alias câini Pit Bull (Blue-nas) Sursă
Roxie și Stunna, Terrierii americani Staffordshire aka Pit Bull Dogs (Blue-nas)
Roxie și Stunna, Terrier american Staffordshire alias câini Pit Bull (Blue-nas) Sursă
Stunna, un american Staffordshire Terrier alias Pit Bull Dog (Blue-nas)
Stunna, un american Staffordshire Terrier alias Pit Bull Dog (Blue-nas) Sursă
Roxie și Stunna, Terrierii americani Staffordshire aka Pit Bull Dogs (Blue-nas)
Roxie și Stunna, Terrier american Staffordshire alias câini Pit Bull (Blue-nas) Sursă
Roxie și Stunna, Terrierii americani Staffordshire aka Pit Bull Dogs (Blue-nas)
Roxie și Stunna, Terrier american Staffordshire alias câini Pit Bull (Blue-nas) Sursă

Despre rasa

Americanul american Staffordshire Terrier are o înălțime cuprinsă între 17,5 și 19 cm înălțime, iar greutatea sa este proporțională cu mărimea acestuia. Haina lor este netedă și, în măsura în care pot spune, există foarte puține vărsări de la acești câini.

Acestea sunt diferitele culori ale rasei recunoscute de AKC:

 • Negru
 • Black Brindle
 • Albastru
 • Blue Brindle
 • Albastru Fawn
 • Albastru Fawn Brindle
 • Maro
 • Brown Brindle
 • Cafeniu
 • Fawn Brindle
 • Fawn Sable
 • Ficat
 • Ficat de ficat
 • roșu
 • Red Brindle
 • Red Sable
 • Seal Brown
 • alb
Matthew Beard, Pete the Pup și Bobby Hutchins în Școala noastră de comedii
Matthew Beard, Pete the Pup și Bobby Hutchins în Școala noastră de Școală "Gang" | Sursă

Celebrul Pit Bulls

Deși s-ar părea că recent, pitbull-urile au intrat în lumina reflectoarelor, de-a lungul anilor au existat numeroși veterani americani Staffordshire Terriers. Unele dintre cele mai notabile au fost:

 • Peter Pup a fost câinele bine cunoscut care a jucat în seria de televiziune comedie Little The Rascals (cunoscută și sub numele de "Our Gang"), care a fost realizată din anii 1920-1930
 • Sergent Stubby a fost cel mai decorat câine din istoria militară. Stubby a fost alături de tovarășii săi soldat umane și a luptat timp de 18 luni, în tranșeele din Franța, în timpul primului război mondial 1. El a fost, de asemenea, singurul câine pentru a obține vreodată promovat în armată.
Sursă
 • Jack Brutus a fost o mascotă pentru infanteria companiei K în timpul războiului spaniol-american.
 • mugur a fost primul câine din Statele Unite pentru a face un cross-country unitate. În 1903 Bud a luat drumul cu proprietarul său Horatio Nelson Jackson.

Sondaj pe câinii dvs.

Dețineți o pitbull sau o rasă asemănătoare?

Un catel american Blue-Nose Staffordshire Terrier ca un caine Pit-Bull
Un cățeluș american albastru-nas de Staffordshire Terrier ca un câine Pit-Bull Sursă
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit
© 2020 byvaton.ru